Prijímanie žiadostí na školský rok 2024/2025

Kedy je škôlka otvorená?

MŠ je otvorená v pracovné dni v čase od 6.30 hod. do 17.00 hod. po celý kalendárny rok.

Počas štátnych sviatkov Slovenskej republiky, počas dní pracovného voľna a jeden mesiac  v lete je MŠ  zatvorená. O termíne letneho prerušenia prevádzky budete oboznámení min. 2 mesiace vopred.

V prípade mimoriadnych udalostí môže zriaďovateľ prerušiť prevádzku aj v inom čase. O možnosti neuhrádzať školné aj v čase dlhotrvajúcej choroby nájdete informáciu Tu

Čo všetko musí dieťa zvládnuť, aby ste ho prijali do škôlky?

Základnou podmienkou pre úspešnú adaptáciu a prospievanie dieťaťa v škôlke je jeho emočno-kognitívna pripravenosť a rovnako dôležitá je vnútorná pripravenosť rodičov na túto zmenu. Výhodou je, ak dieťa má osvojené hygienické návyky a začalo už hovoriť.  Dieťa sa má samostatne vyzliecť, s pomocou obliecť, pýtať sa na toaletu a s pomocou zvládnuť základné hygienické úkony.

Predpokladom úspešného zvládnutia adaptačného pobytu je spolupráca rodičov  s učiteľkami materskej školy.

Ako je to so stravou? Varíte aj pre alergikov?

Škôlka nedisponuje vlastnou kuchyňou. Stravu dovážame z jedálne pri ZŠ Mudroňova. Jedálny lístok je zverejňovaný v priestoroch MŠ. Deti s diétnymi potrebami, ktoré sú potvrdené odborným lekárom tieto jedlá na tanier nedostanú. Nevieme zabezpečiť stravu pre deti s intoleranciami a alergiami.  Pre šk. Rok 2022/2023 je zriadená stravovacia komisia, ktorá námatkovo, alebo na podnet rodičov môže preveriť  rôzne kritéria stravovania v jedálni našej MŠ. Podnety pre stravovaciu komisiu môžu rodičia posielať mailom riaditeľke MŠ na msheydukova@staremesto.sk

Link na : https://www.msheydukova.sk/rodicia/stravovanie/

Musí dieťa poobede spať alebo oddychovať?

Poobedný spánok je veľmi dôležitý pre fyzický a psychický vývin dieťaťa vo veku 0-6 rokov. Naším cieľom  je vnímať citlivo potreby dieťaťa a napĺňať ich. Reflektujeme  to aj vo formách poobedňajšieho oddychu. Poobede máme čas vyhradený na oddych, ale formy oddychovania máme rôzne. Čiže v prípade, že dieťa spánok nepotrebuje alebo nevyžaduje, spať nemusí.

Pripravujete aj športové aktivity?

Učíme deti láske k pohybu, využívame inovatívne metódy a moderné aktivity  na podporu a rozvoj pohybových a koordinačných schopností. Každé dieťa si šport a pohyb vonku zamiluje a nájde si  vlastnú cestu k tomu, čo ho najviac baví

Môžem dieťa zapísať do škôlky kedykoľvek počas roka?

Áno, deti sú prijímane do MŠ počas celého roka, ak na to máme voľnú kapacitu.

Máte pri škôlke vyhradené parkovacie miesta?

Priamo pred budovom máme v spolupráci so zriaďovateľom 2 parkovacie miesta, na nevyhnutný čas na privedienie a  odvedenie dieťaťa do MŠ.  Často sa stáva, že miesta nepostačujú, čo riešime aj so staromestskou políciou. Nič to, ale nemení na tom, že naša MŠ je lokalizovaná v centre mesta, a preto každý, kto môže, uľahčí si hľadanie parkovania, ak privedie dieťa pešo.

Robíte aj krúžky pre deti?

Náš výchovno-vzdelávací program škôlky rozvíja komplexne celú osobnosť dieťaťa. V každodennom procese dieťa zažíva integrované aktivity typu – pohybové, umelecké, hudobné, jazykové, dramatické a terapeutické, nevyčleňujeme ich do krúžkov. Okrem bohatého programu v našej škôlke ponúkame stretnutia rodičov  s pedagógmi spolu s deťmi pri rôznych príležitostiach.

Aké je školné a kde ho môžeme uhradiť?

ŠKOLNÉ – príspevok za pobyt dieťaťa v MŠ zriaďovateľovi

ČIASTKA:             90,00 EUR
Zľavnená suma: 55,00 EUR
pre obyvateľov mestskej časti Staré mesto a zamestnancov mestského úradu staré mesto